Wizerunek Kierownika. Jak Cię widzą, tak o Tobie piszą! - Grudzińska Zarządza Wizerunek Kierownika. Jak Cię widzą, tak o Tobie piszą! - Grudzińska Zarządza

Wizerunek Kierownika. Jak Cię widzą, tak o Tobie piszą!

Mimo, że wiele osób nie zgodzi się z tym powiedzeniem, bo liczy się przecież wnętrze, umiejętności, itp. Tak ja uważam, że bardzo ważny jest wizerunek osoby zarządzającej.

Dlaczego tak uważam?

Z prostego powodu. Nieraz byłaś/eś na zebraniu, wystąpieniu Twojego przełożonego. Jak on wyglądał? Był w jeansach i miał ubrany t-shirt? Czy może garnitur i białą koszulę? Nawet jeśli był w garniturze, pomyśl czy brzmiałby tak samo będąc ubranym w sportowy strój.

Zwróć uwagę na prawników, normą jest to, że noszą się elegancko. U nich jeszcze wyznacznikiem prestiżu jest posiadanie dobrego auta. Skoro prawnik go nie ma, to odbierany jest jakby nie był w stanie na samochód zarobić. Oczywiście ludzie z różnych powodów jeżdżą komunikacją, ale niestety tak świat to odbiera.

Monogram wyhaftowany na koszuli, nada jej charakteru.

Jak powinna wyglądać osoba zarządzająca?

Rozdzielę tą odpowiedź na płci. Inaczej będzie wyglądała kobieta i mężczyzna. Zacznę od nas kobiet! Na co dzień noś się elegancko i schludnie. Nie przesadzaj z makijażem i dodatkami. Miej zawsze czyste i ułożone włosy. Szpilki podniosą efekt stylizacji, ale nie są niezbędne. Jak zakładasz spódnicę, to niech będzie przed kolano, nie krótsza. Kobiety z reguły emanują seksapilem, nie musimy dodatkowo odkrywać ciała, wręcz odwrotnie. Dobrze dopasowana sukienka zakrywająca ciało, wygląda znaczenie lepiej niż mini. Kolorami biznesowymi są granatowy, szary, biały i czarny. Dobierając ubiór, staraj utrzymać tonację stylizacji maksymalnie w trzech kolorach. Najważniejsze! Noś wysoko głowę! Mowa ciała jest bardzo ważna, bądź wyprostowana i pewna siebie.

Mężczyźni jeżeli dres code firmowy nie wymaga garnituru, to śmiało mogą nosić spodnie w charakterze chino, koszulę i marynarkę. Elementem ozdobnym będzie poszetka. Zamiennikiem koszuli może być golf, sweter, t-shirt z długim rękawem. Niedopuszczalna jest koszula z krótkim rękawem! Zanotuj i zapamiętaj 🙂 Jak łączyć ze sobą kolory? Staraj się ubierać maksymalnie w trzy. Czyli jak masz granatową marynarkę, załóż do niej szare spodnie i białą koszulę. Pasek do spodni powinien być w tym samym kolorze co buty. Poza ubiorem zwróć uwagę na kila szczegółów. Włosy miej zawsze czyste i ułożone. Zarost zgolony bądź ładnie przystrzyżony. Dbaj o wygląd butów. Muszą być estetyczne, wypastowane. Paznokcie krótkie i zadbane. Zegarek będzie dodawał charakteru.

Fot. Karolina Okoń Pfotography, okonfoto.pl

Jaki strój ubrać na ważne wystąpienie?

Prowadzisz konferencję na 1oo osób. Wzrok skierowany jest tylko na Ciebie, czyli wszystko co masz na sobie zostanie poddane ocenie. Ubierz, się schludnie, ale zwracając na siebie uwagę. Możesz założyć garnitur i koszulę ale dla kontrastu dodaj kolorowe buty. Mężczyzna może założyć kontrastowy krawat i poszetkę. Chodzi o to, żeby przykuć do Ciebie uwagę. Twoja stylizacja ma wskazywać na to, że jesteś pewny siebie i nie boisz się występować publicznie. Oczywiście jak zaczniesz mówić, wszyscy się o tym przekonają, ale pierwsze wrażenie musi być wstępem do Twojej wiedzy.

Często piszę o garniturze, ponieważ nie jestem wielką fanką sukienek. Zakładam je raczej na imprezy niż wystąpienia, czy zebrania. Garnitur daje większą swobodę i według mnie, żadna sukienka go nie zastąpi 😉

A w czym na imprezę integracyjną?

Integracja! O tam, to jest zawsze rewia mody. Przypomina mi się Święto Zmarłych i wszystkie ciotki, które wyciągały kożuchy specjalnie na spacer po cmentarzu. Włosy na głowie się jeżą, jak o tym pomyślę.

Ty jesteś Szefem / Kierownikiem / Managerem! Impreza integracyjna nie zwalnia Cię z poprawnego wizerunku. Możesz odpuścić garnitur i ubrać się w coś lżejszego, ale nadal ma to być eleganckie. Załóż sukienkę, odkryj dekolt, zakryj nogi lub odwrotnie. Załóż szpilki, to jest dobry moment na nie. Dołóż biżuterii. Ale bądź dalej elegancka. W przypadku mężczyzn, ubierz jeansy, białą koszulę i kamizelkę. Inaczej, a dalej z klasą. Możesz też ubrać garnitur i golf lub sweter zamiast koszuli.

Możesz też ubrać się tak jak nosisz się na co dzień. To jest zawsze na miejscu.

Podsumowując, bądź zawsze elegancka/i. Jak nie znasz się na modzie, zacznij od zakupów podstawowych kolorów, granatu, szarości, bieli i czerni. Później dokładaj kolejne. Dbaj o siebie i swój wizerunek. Noś podniesioną głowę do góry.

Daj znać w komentarzu, czy wpis podobał Ci się?

Dziękuję, że ze mną jesteś!

Ewelina Spytek

Dodaj komentarz