Nie możesz być „lepszy”.

Nie wymądrzaj się! Nie myśl, że jesteś „lepszy”. Nie traktuj tak ludzi!

Dbaj o swoją karierę, rozwijaj się, dokształcaj i wytrwale dąż do celu. Ale nie myśl, że jesteś lepszy. Sytuacja jest teraz trudna, dla wszystkich, nie tylko dla Ciebie. Tak! Żyjemy w czasie koronawirusa. Co mamy zrobić? Pogodzić się z tym. Nie jest to czas oceny. Skąd wziąłeś prawo do oceny ludzi? Jedni robią tak, a drudzy inaczej.

Każdą firmę dotknął kryzys.

Jednych w mniejszej, a drugich w większej skali. Ale czy poddawanie działań tych firm ocenie jest słuszne? Nie jest! Czas jaki teraz przeżywamy w pandemii, jest czasem wielkiej pokory i kreatywności. Cieszmy się, że firmy szukają rozwiązań. Myśl globalnie, nie patrz tylko na swój kawałek podłogi. Przecież jak wszyscy zamkniemy biznesy i będziemy wspierać się duchowo, to gospodarka nie ma szans na podniesienie się. Pieniądz musi być w obrocie, a nie w Twojej kieszeni.

Wspomagajmy tych, którzy nie mieli wyjścia i nie pracują, tym samym nie zarabiają. Wspomaganie to prowadzenie biznesu w tym momencie. Raz, że wspomagasz siebie, a dwa, że wspomagasz naszą gospodarkę.

Jestem duma, że są ludzie, którzy zamiast siedzieć i rozmyślać nad swoim losem, działają.

Fot. Karolina Okoń Photography, okonfoto.pl

Szukają rozwiązań a nie problemów. Już kilka razy o tym pisałam, skup się na rozwiązaniu, a nie na nagłośnianiu, że ktoś ma biznes i nie wstydzi się go teraz prowadzić.

Jak chcemy to przetrwać? Oddając nasz los przyszłości? Dyzio marzyciel. Ja poczekam, aż samo się zrobi. Nie zrobi się samo! Ty musisz mieć w tym czynny udział. Głośno mów o tym, że działasz. Nie bój się tego. Kto wesprze Państwo jak nie przedsiębiorcy? A jak wszyscy przestaną działać to skąd mają wziąć się pieniądze na utrzymanie najsłabszych?

Nie namawiam Cię do narażania zdrowia i życia. Namawiam Cię do obudzenia się do życia.

Zachowaj wszystkie środki bezpieczeństwa i działaj. Nie możesz działać stacjonarnie? Zainwestuj w e-commerce. Bądź szczery i prawdziwy. Obłuda umiera. Na całe szczęście.

Jestem dumna z tego, że pracuję tu gdzie teraz, a uwierzcie, że pracy mamy więcej niż zwykle. Dlaczego tak się stało? Bo jesteśmy otwarci na nowe, szukamy w sobie nowych kompetencji i działamy. Nie oczerniamy innych, uczciwie zarabiamy. Weź się w garść. A może to jest czas na własny pomysł na siebie, skoro nie możesz pracować? Pomyśl! Obiecaj mi, że usiądziesz na godzinę i zastanowisz się czy zrobiłaś/eś wszystko, że dajesz sobie prawo do narzekania? Tak się nauczyliśmy, bo prościej.

Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl co TY możesz dla siebie zrobić?

Powodzenia!

Ewelina Spytek

Dodaj komentarz