Najważniejszy jesteś Ty!

Wszystko jest w naszych głowach! Nie żartuję! Ile razy myślałeś o czymś, bałeś się czegoś i nagle najgorsze scenariusze spełniały się. Tak działa przyciąganie myśli. One kreują Twoje późniejsze doświadczenia.

Nie goń za królikiem! Idź swoją drogą!

Często odnoszę wrażenie, że składamy się z wymagań innych ludzi. Założyliśmy sobie, że jak będziemy na wysokich stanowiskach, dobrze ubrani, mający własne metry dorównamy tym najlepszym. Pytanie, kim są najlepsi? I najważniejsze? Czy chcemy komuś coś udowadniać?

Nie! Nie chcemy! Po co? Dlaczego mamy naśladować innych? Spełniać ich wyolbrzymione oczekiwania? Robiąc to zabieramy sobie cząstkę życia. Jaką cząstkę? Zabieramy sobie radość z życia. Co nam daje poczucie, że doszliśmy do pewnego poziomu w tym społeczeństwie? Według mnie nic oprócz samego poczucia, że tam jesteśmy. Po co zatracać siebie, żeby stać się jak reszta?

Najważniejsi jesteśmy my sami dla siebie. Nie powinniśmy zwracać uwagi na oczekiwania jakie stawiają przed nami inni. Oczywiście możemy sami sobie udowadniać, że coś chcemy osiągnąć. Jak najbardziej zgadzam się z tym, ale sobie! Nie innym. Żeby osiągnąć pełnię szczęścia, przede wszystkim musimy wiedzieć kim jesteśmy, dlaczego żyjemy na tym świecie i co chcemy sobą zaprezentować? Nie piszę o pieniądzach, mam na myśli szacunek, miłość i zrozumienie. To są wartości którymi powinniśmy się kierować.

Co nam po statusie, jak nikt nas nie lubi? Masz miliony na koncie, a widzisz krzywdę i nie reagujesz. Osiągasz sukces, chwalisz się tym, a nie zauważasz, że to nie tylko Twój sukces, cały zespół na to pracował! Jest mnóstwo przypadków w które pokazują jacy jesteśmy naprawdę. Trzeba je tylko umiejętnie odczytać. Pozory! To jest odpowiednie słowo tych czasów. Wszyscy stwarzają pozory! Na pozór jestem dobry, uczciwy, radosny, zatroskany. Na pozór pomagam innym, słucham, oszczędzam.

Co zrobić, żeby żyć jak chcesz, a nie musisz?

Przede wszystkim zacznij słuchać siebie, w Tobie jest najwięcej odpowiedzi. Jest Ci źle w pracy? Zastanów się co Ci przeszkadza i to zmień. Nie musisz zmieniać pracy, pomyśl o tych małych rzeczach które Cię denerwują i zacznij je sukcesywnie zmieniać, bądź przy tym asertywny.

Obserwuj swoje ciało! Ono powie Ci najwięcej! Wyglądasz jak cień człowieka? Zmień dietę, zacznij odpoczywać, może rozpocznij przygodę ze sportem. Jesteś notorycznie zmęczony? To świadczy tylko o jednym, prawdopodobnie jesteś przepracowany. Weź urlop, odetnij się od pracy, daj sobie czas na odpoczynek i relaks. Pamiętaj, że dwa dni to nie urlop, aby odpocząć psychicznie potrzebujesz co najmniej pięciu dni wolnych bez pracy.

Bądź asertywny! Wyznaczaj granicę! Nie jest to łatwe, skoro już granice zostały przesunięte, ale pamiętaj, że jeśli dasz sobie wejść na głowę, to szybciej się zwolnisz niż odpoczniesz. Kończysz pracę o 18? To ją skończ, nie przeciągaj, idź do domu i wycisz telefon. Długotrwałe pracowanie poza wyznaczonymi godzinami sprawia, że masz poczucie jakbyś był cały czas w pracy. Oznacza to jedno, nie masz już w sobie nic kreatywnego!

Nie przebywaj w towarzystwie osób które zabierają Ci energię i żerują na Tobie! Trzymaj się z daleka od wampirów energetycznych, a jeśli nie możesz to staraj się nie nasiąkać ich złą energią. Koniecznie oczyszczaj się po spotkaniu z taką osobą, wystarczy iść na świeże powietrze, wziąć kilka głębokich wdechów, zamknąć i wyobrazić sobie jak białe światło przechodzi przez całego Ciebie od czubka głowy do stóp i wpływa do Matki Ziemi.

Nie bój się podejmować decyzji! Jeśli jest Ci niewygodnie, zmień pozycję. Dosłownie! Nie siedź w miejscach których nie lubisz. Unikaj spotkań z ludźmi za którymi nie przepadasz. Nie zmuszaj się do czegoś, czego nie chcesz. Nie rób nic wbrew sobie!

Pozwól sobie na przeżycie życia tak jak Ty chcesz. Po co układać się do innych? Rób to co czujesz i uważasz za słuszne! Kieruj się miłością, szacunkiem i zrozumieniem. Miej w sobie pokorę. Nigdy nie kieruj się pychą. Bądź dobry i nieś dobro. Jeśli naprawdę zaczniesz słuchać swoich potrzeb i wyobrażać sobie siebie tam gdzie chcesz być, wszystko się ułoży. Nie bój się!

W tej grze bądź wytrwały, bo to najważniejsza gra! Gra o Twoje życie!

Daj znać w komentarzu co myślisz o wpisie?

Ściskam Cię!

Ewelina Spytek

Dodaj komentarz