Chcę, ale nie mogę!

Skąd to powiedzenie się wzięło? Bardzo chcę, ale nie mogę, bo…

I tu pada cała masa wymyślonych wymówek, które są dla mówiącego wystarczające. Chciałbym więcej zarabiać, ale „niestety” nie mam takiej możliwości. Chciałabym pojechać na wakacje, ale kot siostry jest chory i nie wiadomo. Chcę kupić nowy dom, ale pewnie nie dostanę kredytu.

Mogłabym tak w nieskończoność! Ludzie mają taki nawyk, że zanim zaczną coś robić, gaszą pomysł w zarodku. Dlaczego? Przecież wiara w siebie powinna być najsilniejsza! Niestety tak nie jest. Nie raz widziałam różne grafiki w internecie przedstawiające człowieka, który kilofem kuje ścianę, a jak jest już przy samym końcu, zawraca.

Odpada w przedbiegach, bo w siebie zwątpił.

Dlaczego tracimy wiarę w siebie?

Nie ma jednej odpowiedzi, każdy z nas jest inny i z różnych powodów się poddaje. Jesteśmy w innych sytuacjach życiowych i materialnych, niemniej jednak wiara w siebie, w swoje możliwości nie powinna być nigdy zachwiana.

  • Bądź dla siebie tu i teraz!

Zawsze pamiętaj, że mimo niesprzyjających warunków, musisz dbać o swój komfort psychiczny! Chociaż kamienie spadają Ci na głowę, upadasz na ziemię z hukiem, to Ty jesteś dla siebie najważniejszy! Odgarnij kamienie, wstań i powiedz sobie: „Jestem tu i teraz!” Daj znak do Twojej świadomości, że kontrolujesz swój stan. Nie uciekaj w swoje rozmyślenia. Stój twardo na ziemi!

  • Nigdy nie myśl: „nie uda się”

Podobno jesteśmy, tym co jemy. Dodam, że jesteśmy tym, o czym myślimy. Jeśli w Twojej głowie notorycznie powtarzasz, że się nie uda to jak ma się udać? Pamiętaj, że to myśli kreują nasze zachowania, a one czyny i konsekwencje! Nie będziesz w siebie wierzył, jak nie uwierzysz! Musisz ZAWSZE myśleć jak optymista! Da się! Zrobię to! Dam radę! Łatwe! Proste! Do zrobienia! Mam to! To są komunikaty, które mów sobie jak tylko zmierzysz się z nowym zadaniem czy doświadczeniem!

  • Usypiaj, wyobrażając sobie siebie szczęśliwego!

Kiedy idziesz spać, Twój umysł dostaje informację, że czas na relaks! Ty programujesz swoje myśli, jeśli nakarmisz mózg negatywami, przyciągniesz je do siebie! Zastosuj starą metodę i jak leżysz, przed zaśnięciem wyobrażaj sobie siebie w pełnym szczęściu! Np. marzysz o pięknym domu? Dokładnie z wizualizuj, jak ten dom wygląda, co w nim robisz, gdzie masz sypialnie? Jakiego koloru są meble, itp. Po czym zobacz siebie w tym domu, jako szczęśliwego, beztroskiego człowieka!

  • Nie zadręczaj się tym, na co nie masz wpływu!

Wiesz, że około 80% społeczeństwa zadręcza się nad tym, na co nie ma żadnego wpływu! Aż 80%! Jest to niewiarygodne, jakimi jesteśmy myślicielami! Po co tracić energię na coś, czego i tak nie jesteś w stanie zmienić. W takim stanie od razu tracisz wiarę w siebie! Skoro analizujesz non stop coś, co jest nieznaczące, to zabierasz swój cenny czas i wprowadzasz się w negatywne myślenie. Więc odpuść przemyślenia nieistotnych spraw! Skoncentruj się na tym co możesz zrobić!Uwierz, że możesz!

Jak zbudować wiarę w siebie?

Zacznij od selekcji ludzi, którymi się otaczasz! Odpuść tych, przy których czujesz się źle i masz wrażenie, że po spotkaniu z nimi jesteś wyczerpany! To są tak zwane wampiry energetyczne. Biorą Twoją energię, a nie dają nic w zamian. Skoro nie ma wymiany energii, czujesz się zużyty.

Otaczaj się ludźmi, którzy Ci kibicują, a ich potrzeby są pod Twoimi. Czyli jak opowiadasz o swoim problemie, to słuchają i szczerze doradzają! Jeśli w pół słowa przerywają, aby opowiedzieć o sobie – zwróć im uwagę lub nie rozmawiaj z nimi.

Każdego dnia powtarzaj sobie „LUBIĘ SIEBIE” rób to około 30 razy na dobę. W dowolnym momencie, wybranym przez Ciebie. Możesz po przebudzeniu, przed zaśnięciem, podczas kąpieli czy jazdy samochodem. To pozwoli Twojej świadomości skierować uwagę na samoakceptację! Z czasem zobaczysz, że naprawdę polubiłeś siebie! Ważne! Komunikat lubię siebie, musisz powtarzać minimum 21 dni!

Zdaj sobie sprawę, że mamy jedno życie! Możesz wykorzystać je, jak tylko chcesz! Wszystkie negatywne zdarzenia są doświadczeniami i tak je, postrzegaj. Dzięki nim jesteś silniejszy i mądrzejszy. Postaw na siebie i przestań wymyślać wymówki. Determinacją możesz osiągnąć, co tylko zechcesz.

Przestań obwiniać innych za Twoje błędy! Zazwyczaj problem jest w nas, tylko my nie chcemy go dostrzec, bo to jest trudne! Wolimy zrzucić winę na kogoś, ponieważ tak jest łatwiej! Nam samym trudno jest przyznać się do błędu, ale jeszcze trudniej jest nam go dostrzec!

Żyj sam i daj innym żyć!

Wiara w siebie polega na uwierzeniu w swoje kompetencje, zaakceptowaniu siebie i otoczenia! Więcej o samoocenie piszę tu !

Daj sobie przestrzeń tylko dla siebie, rób to co uważasz za słuszne, a resztą po prostu się nie przejmuj. Akceptuj sytuacje, jakie Ci się przytrafiają, przestań walczyć! Bo to będzie nierówna walka!

Kluczem do wiary w siebie jest skoncentrowanie się na swoich potrzebach i pragnieniach! Postaraj się szukać rozwiązań, a nie problemów. Patrz oczami optymisty, a nie pesymisty. Z czasem zobaczysz, że co pomyślisz to, do Ciebie przyjdzie!

Jeśli chcesz być ze mną na bieżąco, zapraszam Cię na mój Facebook Instagram <3

Podziel się ze mną Twoją wiarą w siebie? Wierzysz, że jesteś kowalem własnego losu?

Pozdrawiam i ściskam!

Ewelina

Dodaj komentarz